NASA виявило органіку на об’єкті Арокот


NASA заявило про те, що об’єкт Пояса Койпера Арокот, який є найвіддаленішим об’єктом Сонячної системи, який коли-небудь відвідував космічний апарат, покритий органічними молекулами. Їх називають "толіни", повідомляє "Популярная механика".

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Апарат New Horizons пролетів повз об’єкт 1 січня 2019 року. Завдяки даними, які він зібрав, вченим вдалося вивчити геологію, склад і історію далекого астероїда більш детально. Зокрема, дослідники з’ясували, що злиття двох половин, з яких складається Арокот, сталося в результаті не зіткнення, а дотику двох об’єктів. Ймовірно, що подібним чином формувалися й інші об’єкти Пояса Койпера.

Про те, що поверхня астероїда пофарбована в червоний, вчені знали ще з 2016 року. Передбачалося, що такий колір їй надають толіни, які червоніють, вступаючи у взаємодію з більш простими вуглецевовмісними молекулами, ультрафіолетом або космічними променями.

Новий аналіз з борту New Horizons, підтвердив цю здогадку — Арокот повний толінів. Дослідження також показало, що Аррокот багатий метанольним льодом — більш простою органічною молекулою, а також містить невелику кількість водного льоду.

Толіни могли бути утворені на Арокоті у Сонячній туманності або ж вони ще більш давні і потрапили на астероїд з гігантської молекулярної хмари, яка зруйнувалася, щоб створити Сонце.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

New Horizons – автоматична міжпланетна станція NASA, запущена у межах програми "Нові рубежі" (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.

Запуск було здійснено 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром у його полі тяжіння) у 2007 році і Плутону – у 2015 році. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років.

Станція New Horizons максимально наблизилася до Плутона (12,5 тисяч кілометрів) 14 липня 2015 року о 14:50 за київським часом. Космічний апарат протягом 30 хвилин повинен був провести близько 150 наукових вимірювань. Після прийняття "дзвінка" від міжпланетної станції, вчені переконалися в успішному виконанні нею своєї головної місії.


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/nasa-viyavilo-organiku-na-ob-yekti-arokot-338630_.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя